Kremy z filtrem zabezpieczające przed promieniami UV

Za oknem mamy już wspaniałą, słoneczną pogodę, dlatego większość spośród nas myśli wyczekiwanym urlopie. Zważając na to czy pozostaniemy w kraju czy może jednak wyjedziemy za granicę, warto zainwestować pieniądze w dobry krem do opalania, tak by zawsze było można cieszyć się naturalną i znakomitą opalenizną. Wybierając krem do opalania należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Na wstępie zawsze sprawdzajmy, czy wybrany krem do opalania chroni zarówno przed promieniami UVA, jak także UVB. To jest niezmiernie istotna kwestia, bowiem od tych dwóch składników zależy czy skóra będzie właściwie uchroniona przed promieniami słonecznymi, które w za dużej ilości mogą doprowadzić do groźnego raka skóry. Polecamy wybierać kremy do opalania wodoodporne, bowiem nawet jeżeli nie planujesz się kąpać w wodzie, to z pewnością przy bardzo wysokiej temperaturze na dworze, będziesz mocno się pocić, a to może skutkować tym, iż zmniejszy się powłoka ochronna kosmetyku. Większość kosmetyków do opalania jest tworzonych z wielu składników, zatem nie ma się pewności czy na jeden z nich nie jesteśmy uczuleni, szczególnie, gdy ma się skórę wrażliwą, warto więc wybierać te kremy, które są hipoalergiczne i bezzapachowe, a nawet jeżeli Twoja skóra nie jest wrażliwa to sugeruje się przed zastosowaniem specyfiku na całym ciele, przetestować go na niewielkiej powierzchni skóry.

W dalszym ciągu nie jesteś jeszcze przekonany, jaki krem do opalania wybrać? Przede wszystkim, wybierajmy kosmetyki do opalania z właściwie dobranym faktorem SPF, aby prawidłowo go wybrać, należy wówczas znać swój fototyp. Prosto można go określić na podstawie karnacji, koloru oczu i włosów. I tak na przykład dla osób o bardzo bladej skórze i piegach zaleca się faktor SPF pięćdziesiąt plus, z kolei dla skóry jasnej, faktor SPF dwadzieścia pięć lub trzydzieści, cera lekko śniada wymaga faktora SPF dziesięć lub piętnaście a skóra śniada, bądź oliwkowa faktor SPF pięć lub dziesięć. To jest podany wzór dla rodzaju skóry, warto jednak sprawdzić jeszcze dodatkowo faktor SPF uwzględniając przy tym, swój kolor włosów oraz oczu. Pamiętajmy też, iż na starcie naszej przygody z opalaniem, należy wybierać kosmetyk z filtrem SPF jak najwyższym a po lekkim opaleniu skóry można wówczas, stopniowo zmniejszać ochronę SPF, ale oczywiście zgodnie z naszym fototypem.

Cześć wszystkim! Jestem Beata i obecnie mam 27 lat. Pracuję w branży kosmetycznej, ale moją pasją tak naprawdę jest wykańczanie i kreowanie wizerunku domów. Niestety jako, że nie mam firmy, mogłam urządzić tylko swoje mieszkanie, a następnie swój dom. Interesuje mnie również motoryzacja. Nie taka zwykła, tylko ta największa- motoryzacja logistyczna. Zapraszam do przeczytania mojego bloga. Bądźcie zawsze na bieżąco:)

Comments are disabled

© 2023 Fotografia. WP Castle Theme by Just Free Themes